ROMIALEX SRL
ROMIALEX SRL este o companie înființată în anul 2004 cu sediul în sat Smârdioasa, județul Teleorman. Activitatea principală este de tip CAEN 7500 și în anul 2025 a înregistrat o cifră de afaceri de 344.213 lei și un profit net de 172.384 lei.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC
CUI: 16745908 · Santé financière
Classement en 2025 : Teleorman n°2618CAEN 7500 n°1642
Informations générales
Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !
Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.
Inclus gratuitement à la revendication
Administrateurs et représentants légaux
Source : ONRCTVA
Non assujetti à la TVA
Statut ONRC
Funcțiune
Statut
Contribuable actif
TVA fractionnée
N'applique pas la TVA fractionnée
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
344 k RON
≈ 68,3 k €
Profit net (2025)
172 k RON
≈ 34,2 k €
Capitaluri proprii (2025)
216 k RON
≈ 42,9 k €
Angajați (2025)
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 344 213 ≈ 68,3 k € | 172 384 ≈ 34,2 k € | 2 |
| 2024 | 312 395 ≈ 62,8 k € | 105 446 ≈ 21,2 k € | 4 |
| 2023 | 502 882 ≈ 102 k € | 220 734 ≈ 44,6 k € | 4 |
| 2022 | 66 616 ≈ 13,5 k € | 181 916 ≈ 36,9 k € | 2 |
| 2021 | 340 091 ≈ 69,1 k € | 218 147 ≈ 44,3 k € | 2 |
| 2020 | 182 990 ≈ 37,8 k € | 90 405 ≈ 18,7 k € | 2 |
| 2019 | 113 246 ≈ 23,9 k € | 19 831 ≈ 4,18 k € | 2 |
| 2018 | 104 154 ≈ 22,4 k € | 16 958 ≈ 3,64 k € | 2 |
| 2017 | 102 794 ≈ 22,5 k € | 14 416 ≈ 3,16 k € | 2 |
| 2016 | 105 535 ≈ 23,5 k € | 25 578 ≈ 5,7 k € | 2 |
| 2015 | 113 670 ≈ 25,6 k € | 29 657 ≈ 6,67 k € | 2 |
| 2014 | 102 494 ≈ 23,1 k € | 15 153 ≈ 3,41 k € | 2 |
| 2013 | 58 153 ≈ 13,2 k € | -49 955 ≈ -11,3 k € | 2 |
| 2012 | 79 059 ≈ 17,7 k € | 3 370 ≈ 756 € | 3 |
Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Ratios financiers 2025
Marge bénéficiaire nette
50,1%
Rentabilité des capitaux propres (ROE)
79,7%
Ratio de liquidité générale
8,29
Rotation des actifs
1,4
Chiffre d'affaires / salarié
172 k RON
Istoric
Vezi și
Crosslinks rapide
Périodes TVA
| De | À | Détails |
|---|---|---|
| 2022-02-01 | 2023-01-10 | Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare |
| 2009-04-01 | 2011-01-31 | Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare |
Întrebări frecvente
Cum verific firma ROMIALEX SRL după CUI?
Cauți CUI 16745908. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru ROMIALEX SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru ROMIALEX SRL?
Datele de facturare sunt denumirea ROMIALEX SRL, CUI 16745908, nr. Reg. Com. J2004000418340, sediu Sat Smârdioasa, Comuna Smârdioasa, Teleorman.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are ROMIALEX SRL în 2025?
ROMIALEX SRL (CUI 16745908) a avut o marjă de profit net de 50,1% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).