Retour à la recherche

COVERTEX SRL

ActifAssujetti à la TVA

COVERTEX SRL este o companie înființată în anul 2002 cu sediul în municipiul Timișoara. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 10.366.592 lei și un profit net de 1.434.960 lei cu 7 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 14783018 · Santé financière

Classement en 2025 : Timiș n°1048CAEN 4690 n°700

Informations générales

NomCOVERTEX SRL
CUI14783018
N° d'immatriculationJ2002001126356
AdresseARADULUI, 48, Municipiul Timişoara, Timiş
Code CAEN principal4690
Date d'immatriculation29/07/2002
Administration fiscaleAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Forme juridiqueSRL
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 21 octobre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
ARDELEAN SORINAadministrator

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

10,4 M RON

vs 8,94 M RON

≈ 2,06 M €

Profit net (2025)

1,43 M RON

vs 847 k RON

≈ 285 k €

Capitaluri proprii (2025)

1,44 M RON

vs 847 k RON

≈ 285 k €

Angajați (2025)

7
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
10 366 592
≈ 2,06 M €
1 434 960
≈ 285 k €
7
2024
8 944 817
≈ 1,8 M €
846 778
≈ 170 k €
7
2023
8 013 027
≈ 1,62 M €
685 547
≈ 139 k €
6
2022
7 623 426
≈ 1,55 M €
866 010
≈ 176 k €
6
2021
6 194 393
≈ 1,26 M €
512 080
≈ 104 k €
6
2020
4 023 177
≈ 832 k €
429 632
≈ 88,8 k €
4
2019
2 964 056
≈ 625 k €
70 782
≈ 14,9 k €
4
2018
2 177 107
≈ 468 k €
36 680
≈ 7,88 k €
3
2017
1 330 432
≈ 291 k €
38 970
≈ 8,53 k €
2
2016
1 302 857
≈ 290 k €
66 925
≈ 14,9 k €
2
2015
1 004 339
≈ 226 k €
63 709
≈ 14,3 k €
3
2014
823 914
≈ 185 k €
-31 658
≈ -7,12 k €
4
2013
623 952
≈ 141 k €
24 410
≈ 5,52 k €
4
2012
473 479
≈ 106 k €
21 559
≈ 4,84 k €
2

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

13,8%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

100%

Ratio de liquidité générale

1,03

Rotation des actifs

1,97

Chiffre d'affaires / salarié

1,48 M RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
2002-07-31—

Întrebări frecvente

Cum verific firma COVERTEX SRL după CUI?

Cauți CUI 14783018. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru COVERTEX SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru COVERTEX SRL?

Datele de facturare sunt denumirea COVERTEX SRL, CUI 14783018, nr. Reg. Com. J2002001126356, sediu Municipiul Timişoara, Timiş.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are COVERTEX SRL în 2025?

COVERTEX SRL (CUI 14783018) a avut o marjă de profit net de 13,8% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).