UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA
Uzina Mecanica Ramnicu Valcea SA este o firmă înființată în anul 1998 cu sediul în municipiul Râmnicu Vâlcea. În anul 2024, compania a înregistrat o cifră de afaceri de 51.354.229 lei și un profit net de 2.603.877 lei cu 219 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC
CUI: 1465560 · Santé financière
Classement en 2025 : Vâlcea n°79CAEN 2591 n°2
Informations générales
Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !
Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.
Inclus gratuitement à la revendication
Administrateurs et représentants légaux
Source : ONRCTVA
Assujetti à la TVA
Statut ONRC
Funcțiune
Statut
Contribuable actif
TVA fractionnée
N'applique pas la TVA fractionnée
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
43,2 M RON
≈ 8,58 M €
Profit net (2025)
824 k RON
≈ 164 k €
Capitaluri proprii (2025)
24,4 M RON
≈ 4,83 M €
Angajați (2025)
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 43 228 765 ≈ 8,58 M € | 824 171 ≈ 164 k € | 211 |
| 2024 | 51 354 229 ≈ 10,3 M € | 2 603 877 ≈ 523 k € | 219 |
| 2023 | 40 031 935 ≈ 8,09 M € | 2 562 758 ≈ 518 k € | 195 |
| 2022 | 36 673 600 ≈ 7,44 M € | 3 755 258 ≈ 761 k € | 199 |
| 2021 | 29 805 105 ≈ 6,06 M € | 3 003 205 ≈ 610 k € | 211 |
| 2020 | 23 825 965 ≈ 4,93 M € | 1 524 200 ≈ 315 k € | 221 |
| 2019 | 30 649 700 ≈ 6,46 M € | 215 003 ≈ 45,3 k € | 267 |
| 2018 | 27 041 474 ≈ 5,81 M € | 646 184 ≈ 139 k € | 224 |
| 2017 | 26 367 348 ≈ 5,77 M € | 1 177 260 ≈ 258 k € | 220 |
| 2016 | 24 599 408 ≈ 5,48 M € | 2 534 275 ≈ 564 k € | 209 |
| 2015 | 24 150 116 ≈ 5,43 M € | 2 729 685 ≈ 614 k € | 203 |
| 2014 | 20 413 413 ≈ 4,59 M € | 1 793 417 ≈ 404 k € | 191 |
| 2013 | 19 683 636 ≈ 4,45 M € | 735 182 ≈ 166 k € | 191 |
| 2012 | 20 785 230 ≈ 4,66 M € | 789 524 ≈ 177 k € | 244 |
Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Ratios financiers 2025
Marge bénéficiaire nette
1,9%
Rentabilité des capitaux propres (ROE)
3,4%
Ratio de liquidité générale
0,79
Rotation des actifs
0,62
Chiffre d'affaires / salarié
205 k RON
Istoric
Vezi și
Firme similare cu același CAEN
Même adresse
Entreprises avec des administrateurs communs
- CARPATICA FEROVIAR ROMÂNIA S.A.
Administrateur commun : GOICEA MIRELA CRISTINA
- ELLA PRODCOM SRL
Administrateur commun : GOICEA MIRELA CRISTINA
- LIFI TOUR SRL
Administrateur commun : MARICA IONUȚ SILVIU
- OMNIA CONSULTING CONTABILITATE SRL
Administrateur commun : GOICEA MIRELA CRISTINA
- ALEXANDROS WOOD EXPORT SRL
Administrateur commun : GOICEA MIRELA CRISTINA
- GMC SERVICES SRL
Administrateur commun : GOICEA MIRELA CRISTINA
- HENNESSY SRL
Administrateur commun : GOICEA MIRELA CRISTINA
- J.D.G. FRANCHISES SRL
Administrateur commun : GOICEA MIRELA CRISTINA
Périodes TVA
| De | À | Détails |
|---|---|---|
| 1993-07-01 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA după CUI?
Cauți CUI 1465560. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA?
Datele de facturare sunt denumirea UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA, CUI 1465560, nr. Reg. Com. J1998000538388, sediu Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA în 2025?
UZINA MECANICA RAMNICU VALCEA SA (CUI 1465560) a avut o marjă de profit net de 1,9% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).