Retour à la recherche

AVICOLA FOCSANI SA

ActifAssujetti à la TVA

AVICOLA FOCSANI SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în municipiul Focșani. În anul 2025 cifra de afaceri a fost de 238.077.002 lei cu un profit net de 5.779.721 lei și 484 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 1437373 · Santé financière

Distincții top 104 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Classement en 2025 : Vrancea n°5CAEN 0147 n°7

Informations générales

NomAVICOLA FOCSANI SA
CUI1437373
N° d'immatriculationJ1991000208396
AdresseB-dul BUCURESTI, 79, Municipiul Focşani, Vrancea
Code CAEN principal147
Date d'immatriculation09/01/1991
Administration fiscaleAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vrancea
Forme juridiqueSA
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 21 octobre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
MEREOIU ELENAadministrator
VICOL DĂNUŢadministrator

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

238 M RON

vs 211 M RON

≈ 47,3 M €

Profit net (2025)

5,78 M RON

vs 3,37 M RON

≈ 1,15 M €

Capitaluri proprii (2025)

94,1 M RON

vs 88,3 M RON

≈ 18,7 M €

Angajați (2025)

484
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
238 077 002
≈ 47,3 M €
5 779 721
≈ 1,15 M €
484
2024
211 209 076
≈ 42,5 M €
3 373 521
≈ 678 k €
466
2023
199 610 000
≈ 40,4 M €
140 689
≈ 28,4 k €
450
2022
193 148 477
≈ 39,2 M €
1 429 947
≈ 290 k €
482
2021
151 960 203
≈ 30,9 M €
1 056 924
≈ 215 k €
443
2020
126 633 353
≈ 26,2 M €
-9 080 832
≈ -1,88 M €
430
2019
143 380 007
≈ 30,2 M €
320 308
≈ 67,5 k €
490
2018
135 592 406
≈ 29,1 M €
468 647
≈ 101 k €
445
2017
123 042 784
≈ 26,9 M €
378 087
≈ 82,8 k €
433
2016
120 223 446
≈ 26,8 M €
200 141
≈ 44,6 k €
430
2015
116 581 864
≈ 26,2 M €
215 302
≈ 48,4 k €
431
2014
111 878 570
≈ 25,2 M €
942 219
≈ 212 k €
389
2013
115 448 712
≈ 26,1 M €
133 458
≈ 30,2 k €
427
2012
112 298 288
≈ 25,2 M €
123 719
≈ 27,8 k €
—

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

2,4%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

6,1%

Ratio de liquidité générale

0,66

Rotation des actifs

0,85

Chiffre d'affaires / salarié

492 k RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma AVICOLA FOCSANI SA după CUI?

Cauți CUI 1437373. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru AVICOLA FOCSANI SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru AVICOLA FOCSANI SA?

Datele de facturare sunt denumirea AVICOLA FOCSANI SA, CUI 1437373, nr. Reg. Com. J1991000208396, sediu Municipiul Focşani, Vrancea.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are AVICOLA FOCSANI SA în 2025?

AVICOLA FOCSANI SA (CUI 1437373) a avut o marjă de profit net de 2,4% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).