Retour à la recherche

UTIL S.P.C. SRL

ActifAssujetti à la TVA

UTIL S.P.C. SRL este o companie înființată în anul 1992 cu sediul în municipiul Giurgiu. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 115.448.910 lei și un profit net de 12.342.149 lei cu 88 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 1285275 · Santé financière

Distincții top 104 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Classement en 2025 : Giurgiu n°15CAEN 4664 n°20

Informations générales

NomUTIL S.P.C. SRL
CUI1285275
N° d'immatriculationJ1992000620520
AdressePRIETENIEI, 1, Municipiul Giurgiu, Giurgiu
Code CAEN principal4664
Date d'immatriculation17/04/1992
Administration fiscaleAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Giurgiu
Forme juridiqueSRL
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 29 septembre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
VOINEA DAN-RĂZVANadministrator
BALABAN FLORINadministrator

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

115 M RON

vs 112 M RON

≈ 22,9 M €

Profit net (2025)

12,3 M RON

vs 11 M RON

≈ 2,45 M €

Capitaluri proprii (2025)

72,8 M RON

vs 62,7 M RON

≈ 14,5 M €

Angajați (2025)

88
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
115 448 910
≈ 22,9 M €
12 342 149
≈ 2,45 M €
88
2024
112 040 968
≈ 22,5 M €
10 961 479
≈ 2,2 M €
86
2023
109 011 196
≈ 22 M €
11 014 328
≈ 2,23 M €
77
2022
88 541 944
≈ 18 M €
9 669 711
≈ 1,96 M €
71
2021
75 494 784
≈ 15,3 M €
8 691 347
≈ 1,77 M €
73
2020
62 291 167
≈ 12,9 M €
5 453 895
≈ 1,13 M €
67
2019
51 031 169
≈ 10,8 M €
4 768 945
≈ 1,01 M €
65
2018
49 819 905
≈ 10,7 M €
3 084 054
≈ 663 k €
60
2017
40 689 062
≈ 8,91 M €
2 459 533
≈ 538 k €
50
2016
37 719 033
≈ 8,4 M €
2 676 857
≈ 596 k €
50
2015
28 206 798
≈ 6,35 M €
2 256 234
≈ 508 k €
43
2014
26 494 284
≈ 5,96 M €
1 804 453
≈ 406 k €
40
2013
21 608 270
≈ 4,89 M €
903 446
≈ 204 k €
35
2012
21 771 347
≈ 4,89 M €
1 411 863
≈ 317 k €
35

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

10,7%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

17%

Ratio de liquidité générale

7,89

Rotation des actifs

1,48

Chiffre d'affaires / salarié

1,31 M RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
2001-11-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma UTIL S.P.C. SRL după CUI?

Cauți CUI 1285275. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru UTIL S.P.C. SRL: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru UTIL S.P.C. SRL?

Datele de facturare sunt denumirea UTIL S.P.C. SRL, CUI 1285275, nr. Reg. Com. J1992000620520, sediu Municipiul Giurgiu, Giurgiu.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are UTIL S.P.C. SRL în 2025?

UTIL S.P.C. SRL (CUI 1285275) a avut o marjă de profit net de 10,7% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).