Retour à la recherche

GECSAT SA

ActifAssujetti à la TVA

GECSAT SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în municipiul Târnăveni, județul Mureș. În anul 2025, firma a înregistrat o cifră de afaceri de 5.849.856 lei și un profit net de 3.479.230 lei cu 18 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 1245394 · Santé financière

Distincții top 103 distincții · surse ONRC + bilanțuri MFP

Classement en 2025 : Mureș n°907CAEN 6820 n°597

Informations générales

NomGECSAT SA
CUI1245394
N° d'immatriculationJ1991000010263
AdresseARMATEI, 85/A, Municipiul Târnăveni, Mureş
Code CAEN principal6820
Codes CAEN autorisés222322243512468347126820
Date d'immatriculation22.01.1991
Administration fiscaleAdministraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mureş
Forme juridiqueSA
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 29 septembre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
VETROCONSULTING SRLadministrator
CONLISA SRLadministrator
EDEXPERT SRLadministrator
BOILĂ ROMULUS- CĂLINreprezentant administrator persoana juridica
MĂRGINEAN ALIN-CRISTIANreprezentant administrator persoana juridica
MĂRGINEAN CIPRIAN-MARIUSreprezentant administrator persoana juridica

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

5,85 M RON

vs 4,97 M RON

≈ 1,16 M €

Profit net (2025)

3,48 M RON

vs 1,93 M RON

≈ 691 k €

Capitaluri proprii (2025)

70,7 M RON

vs 72,1 M RON

≈ 14 M €

Angajați (2025)

18
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
5 849 856
≈ 1,16 M €
3 479 230
≈ 691 k €
18
2024
4 969 776
≈ 999 k €
1 929 608
≈ 388 k €
20
2023
3 392 945
≈ 686 k €
9 067 764
≈ 1,83 M €
22
2022
11 639 417
≈ 2,36 M €
43 534 326
≈ 8,83 M €
27
2021
35 136 895
≈ 7,14 M €
16 611 728
≈ 3,38 M €
56
2020
33 301 351
≈ 6,88 M €
5 304 514
≈ 1,1 M €
39
2019
32 672 873
≈ 6,89 M €
2 934 882
≈ 618 k €
36
2018
30 655 938
≈ 6,59 M €
2 595 677
≈ 558 k €
35
2017
29 595 818
≈ 6,48 M €
2 695 812
≈ 590 k €
39
2016
30 802 325
≈ 6,86 M €
2 067 562
≈ 460 k €
54
2015
25 715 876
≈ 5,79 M €
470 397
≈ 106 k €
49
2014
21 230 240
≈ 4,78 M €
155 943
≈ 35,1 k €
56
2013
20 319 600
≈ 4,6 M €
167 446
≈ 37,9 k €
57
2012
21 901 197
≈ 4,91 M €
273 279
≈ 61,3 k €
57

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

59,5%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

4,9%

Ratio de liquidité générale

53,69

Rotation des actifs

0,08

Chiffre d'affaires / salarié

325 k RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
1993-07-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma GECSAT SA după CUI?

Cauți CUI 1245394. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru GECSAT SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru GECSAT SA?

Datele de facturare sunt denumirea GECSAT SA, CUI 1245394, nr. Reg. Com. J1991000010263, sediu Municipiul Târnăveni, Mureş.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are GECSAT SA în 2025?

GECSAT SA (CUI 1245394) a avut o marjă de profit net de 59,5% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).