Retour à la recherche

UNICOM SA

ActifAssujetti à la TVA

UNICOM SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în municipiul Buzău. Pentru anul 2025, cifra de afaceri a fost de 2.722.747 lei și profitul net a fost de 1.386.619 lei cu 4 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC

CUI: 1154490 · Santé financière

Classement en 2025 : Buzău n°1111CAEN 6820 n°1142

Informations générales

NomUNICOM SA
CUI1154490
N° d'immatriculationJ1991000061102
AdresseB-dul UNIRII, Municipiul Buzău, Buzău
Code CAEN principal6820
Codes CAEN autorisés68116820
Date d'immatriculation22/01/1991
Administration fiscaleAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Forme juridiqueSA
Forme de propriétéPROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Site web

Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !

Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.

Revendiquer le site web

Inclus gratuitement à la revendication

Badge VérifiéConsentement cookiesBadge ANPC (SAL)Vérification de visibilité IA
Rechercher sur Google
Source: ONRC (data.gov.ro) · mis à jour 21 octobre 2026

Administrateurs et représentants légaux

Source : ONRC
PRIPA ALEXANDRUadministrator
IONEAŢĂ ION SORINadministrator

TVA

Assujetti à la TVA

Statut ONRC

Funcțiune

Statut

Contribuable actif

TVA fractionnée

N'applique pas la TVA fractionnée

Date Financiare

Cifră afaceri (2025)

2,72 M RON

vs 2,63 M RON

≈ 540 k €

Profit net (2025)

1,39 M RON

vs 1,33 M RON

≈ 275 k €

Capitaluri proprii (2025)

17,1 M RON

vs 17 M RON

≈ 3,4 M €

Angajați (2025)

4
AnCifră afaceriProfit netAng.
2025
2 722 747
≈ 540 k €
1 386 619
≈ 275 k €
4
2024
2 629 555
≈ 529 k €
1 334 223
≈ 268 k €
1
2023
2 431 079
≈ 491 k €
1 196 539
≈ 242 k €
—
2022
2 264 198
≈ 459 k €
1 481 630
≈ 300 k €
—
2021
2 165 326
≈ 440 k €
1 364 020
≈ 277 k €
—
2020
2 055 597
≈ 425 k €
1 324 074
≈ 274 k €
—
2019
1 849 690
≈ 390 k €
1 027 764
≈ 217 k €
2
2018
1 608 475
≈ 346 k €
-1 304 698
≈ -280 k €
2
2017
1 707 375
≈ 374 k €
4 268 629
≈ 934 k €
1
2016
1 698 938
≈ 378 k €
2 208 146
≈ 492 k €
1
2015
1 850 389
≈ 416 k €
1 095 957
≈ 247 k €
1
2014
1 737 831
≈ 391 k €
903 741
≈ 203 k €
2
2013
1 846 286
≈ 418 k €
929 196
≈ 210 k €
2
2012
1 727 430
≈ 388 k €
856 343
≈ 192 k €
3

Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR

Ratios financiers 2025

Marge bénéficiaire nette

50,9%

Rentabilité des capitaux propres (ROE)

8,1%

Ratio de liquidité générale

4,66

Rotation des actifs

0,15

Chiffre d'affaires / salarié

681 k RON

Analyse complète pluriannuelle, Altman Z′, tendances et verdict → Santé financièrePro

Istoric

Périodes TVA

DeÀDétails
1995-11-01—

Întrebări frecvente

Cum verific firma UNICOM SA după CUI?

Cauți CUI 1154490. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru UNICOM SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.

Care sunt datele de facturare pentru UNICOM SA?

Datele de facturare sunt denumirea UNICOM SA, CUI 1154490, nr. Reg. Com. J1991000061102, sediu Municipiul Buzău, Buzău.

DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?

Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.

Ce marjă de profit net are UNICOM SA în 2025?

UNICOM SA (CUI 1154490) a avut o marjă de profit net de 50,9% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).