MECANICA CODLEA SA
MECANICA CODLEA SA este o companie înființată în anul 1991 cu sediul în municipiul Codlea, județul Brașov. În anul 2024, entitatea a înregistrat o cifră de afaceri de 2.545.207 lei și un profit net de 860.172 lei cu 4 angajați.Résumé généré automatiquement à partir de données publiques ANAF/ONRC
CUI: 1122928 · Santé financière
Classement en 2025 : Brașov n°3133CAEN 6820 n°1495
Informations générales
Est-ce votre entreprise ? Revendiquez votre site web et obtenez le badge Vérifié !
Revendiquez le site web de votre entreprise, obtenez le badge Vérifié et apparaissez avec un lien officiel au lieu d'une recherche Google.
Inclus gratuitement à la revendication
Administrateurs et représentants légaux
Source : ONRCTVA
Assujetti à la TVA
Statut ONRC
Funcțiune
Statut
Contribuable actif
TVA fractionnée
N'applique pas la TVA fractionnée
Date Financiare
Cifră afaceri (2025)
2,08 M RON
≈ 413 k €
Profit net (2025)
469 k RON
≈ 93,1 k €
Capitaluri proprii (2025)
19,8 M RON
≈ 3,93 M €
Angajați (2025)
| An | Cifră afaceri | Profit net | Ang. |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 081 416 ≈ 413 k € | 469 222 ≈ 93,1 k € | 4 |
| 2024 | 2 545 207 ≈ 512 k € | 860 172 ≈ 173 k € | 4 |
| 2023 | 2 106 412 ≈ 426 k € | 994 125 ≈ 201 k € | 4 |
| 2022 | 1 447 963 ≈ 294 k € | 201 521 ≈ 40,9 k € | 5 |
| 2021 | 1 970 505 ≈ 400 k € | 1 012 782 ≈ 206 k € | 6 |
| 2020 | 1 652 106 ≈ 342 k € | 167 869 ≈ 34,7 k € | 6 |
| 2019 | 1 963 475 ≈ 414 k € | 409 891 ≈ 86,4 k € | 6 |
| 2018 | 2 174 590 ≈ 467 k € | 400 203 ≈ 86 k € | 7 |
| 2017 | 2 049 739 ≈ 449 k € | 266 743 ≈ 58,4 k € | 7 |
| 2016 | 2 804 395 ≈ 624 k € | 47 392 ≈ 10,6 k € | 7 |
| 2015 | 3 298 391 ≈ 742 k € | 405 813 ≈ 91,3 k € | 7 |
| 2014 | 2 132 382 ≈ 480 k € | 582 000 ≈ 131 k € | 8 |
| 2013 | 1 949 246 ≈ 441 k € | 505 918 ≈ 114 k € | 8 |
| 2012 | 2 962 898 ≈ 665 k € | 1 059 864 ≈ 238 k € | 8 |
Source: ANAF bilanț · mis à jour 16 septembre 2026 · valori în RON, conversie EUR: curs mediu anual BNR
Ratios financiers 2025
Marge bénéficiaire nette
22,5%
Rentabilité des capitaux propres (ROE)
2,4%
Ratio de liquidité générale
3,99
Rotation des actifs
0,1
Chiffre d'affaires / salarié
520 k RON
Istoric
Vezi și
Crosslinks rapide
Firme similare cu același CAEN
Même adresse
Entreprises avec des administrateurs communs
- INTERNATIONAL TRADE & LOGISTIC CENTER S.A.
Administrateur commun : RĂDULESCU SORIN-ION
- NOVA TOURISM CONSORTIUM S.A.
Administrateur commun : RĂDULESCU SORIN-ION
- ROHA CONT SRL
Administrateur commun : HAȚEGAN ELENA-RODICA
- TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE EQUITY S.A.
Administrateur commun : RĂDULESCU SORIN-ION
- TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE REAL ESTATE S.A.
Administrateur commun : RĂDULESCU SORIN-ION
Périodes TVA
| De | À | Détails |
|---|---|---|
| 1993-07-01 | — |
Întrebări frecvente
Cum verific firma MECANICA CODLEA SA după CUI?
Cauți CUI 1122928. DemoANAF.ro afișează date publice ONRC și ANAF pentru MECANICA CODLEA SA: identificare, adresă, stare, TVA, CAEN, administratori și bilanțuri disponibile.
Care sunt datele de facturare pentru MECANICA CODLEA SA?
Datele de facturare sunt denumirea MECANICA CODLEA SA, CUI 1122928, nr. Reg. Com. J1991000037082, sediu Municipiul Codlea, Braşov.
DemoANAF.ro este afiliat cu ANAF, Termene.ro sau ListaFirme.ro?
Nu. DemoANAF.ro este un portal independent pentru consultarea datelor publice. Site-ul oficial ANAF rămâne anaf.ro.
Ce marjă de profit net are MECANICA CODLEA SA în 2025?
MECANICA CODLEA SA (CUI 1122928) a avut o marjă de profit net de 22,5% în 2025, calculată din bilanțul public ANAF (profit net / cifră de afaceri).